Charter Uçak Bileti

Charter Uçuş Nedir?

Seyahat acentelerinin bir ya da birden fazla uçağı aynı ya da farklı havayollarından kiralayarak düzenledikleri seferlere charter uçuş denir. Charter uçuşlarda tüm operasyon uçuşu organize eden seyahat acentesi tarafından yürütüldüğü için uçuş ile ilgili tüm sorumluluk uçağın kiralandığı havayolu şirketinde değil, kiralayan şirkettedir. Tarifeli uçuşlardan en büyük farkı fiyatıdır ve bu sebeple charter denildiğinde çoğunlukla ilk olarak akla ucuza uçma imkanı gelir. Charter uçuşlar genellikle dönemlik yoğunluklarda talebe cevap verebilmek adına düzenlenir. Bu sebepledir ki, almış olduğunuz charter uçak biletinin saatinde veya gününde yetersiz yolcu sebebiyle değişiklikler hatta iptaller olabilir.   

Charter uçuşlar için dikkat edilmesi gereken konular, Satış Sözleşmesi’ndeki “Charter Uçuşlar için Şartlar ve Kurallar” başlığı altında belirtilmiştir.

Charter Uçak Biletini Nasıl Alabilirim?

istfly.com, charter uçuşlar düzenleyen şirketlerin belirledikleri kontenjan ve fiyatlarla sistemimize ekledikleri koltuklarını, tarifeli uçuşlarla aynı listede yayınlamaktadır. Charter uçuşlar, uçuş listelerinde 'charter' ibaresi ile gösterilmektedir. Diğer uçuşlara göre daha uygun fiyatlı olan charter uçak biletleri bu listelerde ön plana çıktığı için istfly.com kullanıcıları tarafından daha fazla ilgi görmektedir.

 

istfly

Yepyeni yerler keşfetmeye var mısın?
istfly.com’dan en son seyahat fikirleri ve fırsatları hakkında e-posta almak istiyorum.
x

Üye GirişiŞifremi unuttum
GİRİŞ YAP
x

Şifremi Unuttum

Sistemde kayıtlı olan e-mail adresinizi giriniz.


ŞİFREMİ GÖNDER

x